CODZIENNE LECZENIE I PIELĘGNACJA

Dokuczliwe i nieustające swędzenie spowodowane przez egzemę utrudnia codzienne funkcjonowanie i zachowanie spokoju. Dziecko dużo płacze i źle sypia, co wpływa na całą rodzinę – zarówno na rodziców, jak i na rodzeństwo małego atopika.

Najtrudniejsze jest to, że atopia ma charakter przewlekły i nawracający. Dlatego właśnie regularne wizyty kontrolne u lekarza są niezbędne, aby zapewnić skuteczną terapię w okresie zaostrzenia choroby. Istnieją również dodatkowe sposoby na to, by nieść dziecku pomoc i zapewnić ukojenie.

Codzienne leczenie skóry atopowej: nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać!

We wszystkich przypadkach egzemy atopowej zawsze występuje problem bardzo suchej skóry i upośledzenia jej bariery. Codzienne odżywianie suchej skóry jest niezbędne do wzmocnienia jej ochronnej warstwy hydrolipidowej. W przypadku dzieci ważne jest, aby zacząć stosować produkty emolientowe zaraz po urodzeniu dziecka i kontynuować ich stosowanie aż do momentu ustąpienia objawów – często aż do okresu dojrzewania! Pamiętaj, aby wybierać produkty specjalnie dostosowane do skóry atopowej.

Co daje odpowiednie nawilżenie skóry atopowej?

  • Zapobiega zaostrzeniu egzemy
  • Spowalnia rozwój choroby poprzez poprawę równowagi skórnej
  • Leczy objawy dzięki zmniejszeniu swędzenia

Leczenie nasilającej się egzemy

W przypadku pojawienia się zaostrzenia miejscowe leczenie przeciwzapalne (kortykosteroidy miejscowe) jest nadal najlepszym sposobem na szybkie ukojenie, zmniejszenie swędzenia i uniknięcie infekcji. Leczenie, które zaleca lekarz, należy stosować aż do ustąpienia zaczerwienienia. Ilość stosowanych miejscowo kortykosteroidów automatycznie maleje wraz z postępem leczenia. Należy zawsze stosować się do zaleceń lekarza.

 Jak odpowiednio nakładać krem na skórę dziecka?

Co zrobić, aby się nie drapać?

Skóra atopika swędzi, jednak drapanie tylko pogarsza stan zapalny i wzmaga swędzenie. Oto pięć sposobów, które warto przetestować:

Codzienna pielęgnacja

WIĘCEJ NIŻ EMOLIENT

Poznaj Atoderm Intensive
Baume
i pozostałe produkty

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ